wtorek, 26 lipca 2022

Wyjątkowe spotkanie na ul. Tuwima

W miniony weekend w Sieradzu miało miejsce jedno z niecodziennych i wzruszających spotkań. Do Sieradza wraz ze swoją rodziną przyjechała Ingrid, która mieszka w Gaggenau. Ingrid pracowała jako wolontariuszka, na swej drodze spotykała osoby przeróżnych narodowości. Jej rodzinę również tworzy wiele narodowości.

(Źródło Urząd Miasta)


Ingrid przyjechała do Sieradza, by spotkać się z matkami i dziećmi, którzy uciekli przed wojną z Ukrainy. Przywiozła ze sobą datki mieszkańców Gaggenau, które udało jej się zebrać podczas wspólnego świętowania swoich 80 urodzin w centrum miasta Gaggenau. Było to jej marzenie, przy którego realizacji pomogli przedstawiciele miasta Gaggenau.

Ingrid wraz z rodziną przywiozła do Sieradza ponad 2 000 euro w ceramicznej gęsi, do której każdy z mieszkańców Gaggeanu mógł wrzucić swój datek. Przekazując datek Ukrainkom zwróciła się do nich mówiąc, że ma nadzieję, że wojna się wkrótce skończy i będą mogły szczęśliwie wrócić do swoich rodzin. Podkreśliła, że codziennie modli się do Boga, by ta wojna już się skończyła. Zaznaczyła, że muszą pozostać silne i pełne nadziei.

Z wyrazami podziękowań zwrócił się Prezydent Miasta Sieradza Pan Paweł Osiewała, dziękując z całego serca za przekazane datki oraz przybycie. Dziękował również przedstawicielom miasta Gaggenau, którzy od wybuchu wojny na Ukrainie wspierają Sieradz w niesieniu pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom.

W ramach podziękowań matki z dziećmi zaśpiewały Ingrid uroczyste Happy Birthday oraz złożyli życzenia urodzinowe.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz