czwartek, 4 sierpnia 2022

Partia "Razem" z propozycją zmniejszenia ilości godzin w pracy

W czwartek 4 sierpnia na Sieradzkim Rynku odbyła się konferencja prasowa partii Razem, na której poinformowano o tym, iż przedstawicie partii Razem, chcą po wakacjach złożyć projekt uchwały skracający 40 godziny tydzień pracy.

W sieradzkiej konferencji uczestniczyli Anna Sikora, liderka sieradzkich struktur partii Razem, Paulina Matysiak, posłanka na Sejm RP z partii Razem z regionu Sieradzkiego i Ernest Rzeźnikowski, lokalny przedsiębiorca. 

Podczas konferencji poinformowano przybyłych dziennikarzy o tym, iż partia Razem ma zamiar złożyć po wakacjach projektu uchwały o skróceniu 40-godzinnego tygodnia pracy na 35-godzinny tydzień pracy. 

Ten projekt pojawi się już na spokojnie po wakacjach, we wrześniu zostanie złożony i mam nadzieje, że spotka się z takim przychylnym przyjęciem, mówił na konferencji posłanka Paulina Matysiak, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Ja jako Sieradzki lokalny przedsiębiorca zdecydowanie popieram skrócenie czasu pracy, myślę, że to rozwiązanie, przyniesie korzyści zarówno pracownikom, pracodawcą, jak i nieznacznie dla rynku pracy, mówił na konferencji Ernest Rzeźnikowski, Kliknij, aby wysłuchać MP3.

Anna Sikora mówiła o tym, iż już od wielu lat takie rozwiązania są przykładowa we Francji, kliknij, aby wysłuchać MP3.5 komentarzy:

 1. Czy nie ma pilniejszych i ważniejszych spraw w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ważnych tematów się nie rusza bo można po łapkach dostać. Dlatego aborcja zamiast zbadania fałszywej pandemii, 200 tyś nadmiarowych zgonów i kompletnego rozkładu służby zdrowia, dlatego skrócenie czasu pracy zamiast żądanie wyjaśnienia zapaści gospodarczej, rozbrajania Wojska Polskiego, sponsorowanie wojny u sąsiada, przyjęcie 5mln migrantów / przesiedleńców.
   Jest wąski zakres tematów, które może poruszać kontrolowana opozycja, ot cały sekret.

   Usuń
 2. Czy musicie promować takich idiotów. Według nich to dobrobyt bierze się z decyzji polityków. Ręce opadają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tam gdzie kończy się logika zaczyna się lewica...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale po co skracać o 1 godzinę- weźmy 4.- wtedy pracownik będzie wypoczęty i zrelaksowany. Podnieśmy jeszcze najniższą krajową bo jest za niska. Pan Ernest niech się zajmie swoim przedsiębiorstwem żeby MAMA spokojnie spała.

  OdpowiedzUsuń