poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Policjanci wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców

Za nami kolejny weekend, kiedy policjanci interweniowali wobec nieodpowiedzialnych kierowców na „podwójnym gazie” oraz łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jeden z nich trafił za kratki. Był on poszukiwany do odbycia zasądzonej kary więzienia. Apelujemy o rozsadek!

19 sierpnia 2022 roku czuwając nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu, policjanci wyeliminowali z ruchu czerech kierowców, którzy dopuścili się poważnych przewinień. Około godziny 13.30 w miejscowości Dębołęka funkcjonariusze sieradzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę skutera. Po sprawdzeniu policyjnych baz okazało się, że 80-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto pojazd, którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu. Kolejną interwencję wobec motorowerzysty podjęli mundurowi około godziny 18.00 na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Sportowej w Sieradzu. Sprawdzenie stanu trzeźwości 39-letniego kierowcy jednośladu wskazało, że ma on w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Natomiast  po godzinie 18.00 w miejscowości Lubanów w ręce policjantów wieluńskiej drogówki wpadł kolejny motorowerzysta. Okazało się, że 26-leni mieszkaniec powiatu sieradzkiego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei dla 30-letniego sieradzanina kontrola drogowa zakończyła się „pobytem” w zakładzie karnym.  Po godzinie 23.00 na ulicy Aleja Grunwaldzka patrol ruch drogowego zatrzymał kierowcę daewoo. Po sprawdzeniu policyjnych baz okazało się, że 30-latek jest poszukiwany do odbycia zasądzonej kary pozbawiania wolności oraz ustalenia miejsca pobytu. Ponadto złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 30-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnie trafił on do zakładu karnego.

Powadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. W takich przypadkach sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.  Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownic

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz