piątek, 16 września 2022

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze

Uczniowie sieradzkiej „dziewiątki” uczestniczyli w plenerowej lekcji profilaktyki przeprowadzonej przez sieradzkich mundurowych oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruch Drogowego. Dzieci wysłuchały wielu cennych rad o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i doskonaliły praktyczne zasady przechodzenia przez jezdnię. Nie zabrakło również odblaskowych upominków. Wielką frajdą dla najmłodszych był pokaz nowoczesnych policyjnych motocykli.

Od początku września trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci odwiedzają najmłodszych, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Mundurowi sieradzkiej komendy oraz przedstawiciel terenowego oddziału WORD-u  spotkali się w uczniami Szkoły Podstawowej Nr 9, aby edukować najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań szczególnie w ruchu drogowym. 

Lekcja profilaktyki zaczęła się od przypomnienia dzieciom zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Podkreślano jak ważne jest noszenie odblasków. Uczulono dzieci, aby umieszczać je w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców. 

Z rąk przedstawiciela WORD – u maluchy otrzymały worki i elementy odblaskowe. Następnie cała grupa pod okiem policjantów ćwiczyła umiejętności i prawidłowe nawyki przechodzenia przez pasy. 

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zorganizowaniu zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Niespodzianką dla najmłodszych był pokaz nowoczesnych policyjnych motocykli. 

Wiele radości sprawiło dzieciom, kiedy mogły wsiąść na nowe maszyny policjantów sieradzkiej drogówki. Źródło KPP Sieradz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz