wtorek, 6 września 2022

Bezpieczna droga do szkoły

Początek roku szkolnego wiąże się z natężeniem ruchu pieszych oraz kierujących pojazdami w rejonach placówek szkolnych. Nieostrożne zachowanie może przyczynić się do wzrostu ilości zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. Dlatego sieradzcy policjanci nadzorują rejony w pobliżu szkół i dbają o bezpieczeństwo dzieci.

Jak co roku, od  początku września ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. 

Sieradzcy policjanci aktywnie włączają się w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. W początkach września w rejonach szkół zaobserwować można patole mundurowych. 

Policjanci przypominają pieszym i rowerzystom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, sprawdzają też, czy rodzice przestrzegają zasad prawidłowego przewożenia dzieci. 

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców, opiekunów i nauczycieli. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych oraz miejsc, gdzie grupują się dzieci i młodzież. Źródło KPP Sieradz.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz