czwartek, 15 września 2022

Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie

Pijany kierowca fiata, który przewoził pasażerkę spowodował kolizję. Zignorował znak „STOP” , przejechał przez skrzyżowanie i uderzył w ogrodzenie posesji. 38-letni sieradzanin miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Apelujemy o rozsądek!

14 września 2022 roku po godzinie 19.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy 3 Maja w Warcie. Z informacji wynikało, że kierowca wjechał w ogrodzenie posesji. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowcą fiata jest 38-letni sieradzanin. W samochodzie przewoził 72-letnią pasażerkę. Wstępne ustalenia wskazywały, że jadąc od strony Włynia nie zastosował się do znaku „STOP”, przejechał przez skrzyżowanie i wjechał w ogrodzenie posesji. Policjanci rozmawiając z kierowcą mieli podejrzenia, że jest on pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 38-latek ma w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Na miejsce wezwane zostały służby medyczne, które  udzieliły pomocy pasażerce. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Nieodpowiedzialny kierowca za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych. Zatrzymane zostało mu również prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. 38-latek odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz obligatoryjnie zasądza od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.  

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze. Pamiętajmy, że kierowanie samochodem czy innym pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale też dla innych uczestników ruchu. Tak nieodpowiedzialne zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Jeżeli jesteś świadkiem, takiego nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz