piątek, 9 września 2022

Ruszyła budowa bloku komunalnego

Rozpoczęły się prace przy budowie nowego bloku komunalnego w Sieradzu, który powstanie przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego.

W budynku znajdować się będzie łącznie 48 lokali. Na poziomie parteru przewidziano 8 lokali mieszkalnych, w tym 2 lokale mieszkalne przystosowane dla osób niepełnosprawnych, komórki lokatorskie przynależne dla każdego z mieszkań, dostępne bezpośrednio z korytarza,  pomieszczenia techniczne, węzeł cieplny, rozdzielnię elektryczną. 

Na kolejnych kondygnacjach (I-IV) znajdować się będzie po 10 lokali mieszkalnych wraz z komórkami lokatorskimi. Przy budynku powstaną miejsca parkingowe, oświetlenie, drogi dojazdowe, wiaty śmietnikowe, plac zabaw, zieleń. Całość będzie ogrodzona. - Cieszę się, że prace budowlane już się rozpoczęły. Kilkadziesiąt rodzin już wkrótce będzie mogło poprawić swoje warunki mieszkaniowe - podsumowuje prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Inwestycję realizuje firma Malik Development z Wieruszowa. Koszt inwestycji to 16,5 mln zł. Zakończenie budowy zaplanowano na przyszły rok. Źródło UM Sieradz.


 

 

1 komentarz:

  1. Jeśli to buduje Malik to trzeba uważać na terminy odbiorów i na ostateczną cenę. Mieliśmy z nimi doczynienia z szeregiem domków na Spacerowym Wzgórzu. Nie dość, że terminy oddania ciągle się przedłużały to przed 'planowanym oddaniem' w 2020 roku podwyżka ceny o ponad 80 tysięcy. Budowa na Spacerowym Wzgórzu do dnia dzisiejszego nie została zakończona. Współczuję przyszłym Kupcom zawarcia umowy z firmą Malik.

    OdpowiedzUsuń