piątek, 9 września 2022

Ruszyła budowa bloku komunalnego

Rozpoczęły się prace przy budowie nowego bloku komunalnego w Sieradzu, który powstanie przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego.

W budynku znajdować się będzie łącznie 48 lokali. Na poziomie parteru przewidziano 8 lokali mieszkalnych, w tym 2 lokale mieszkalne przystosowane dla osób niepełnosprawnych, komórki lokatorskie przynależne dla każdego z mieszkań, dostępne bezpośrednio z korytarza,  pomieszczenia techniczne, węzeł cieplny, rozdzielnię elektryczną. 

Na kolejnych kondygnacjach (I-IV) znajdować się będzie po 10 lokali mieszkalnych wraz z komórkami lokatorskimi. Przy budynku powstaną miejsca parkingowe, oświetlenie, drogi dojazdowe, wiaty śmietnikowe, plac zabaw, zieleń. Całość będzie ogrodzona. - Cieszę się, że prace budowlane już się rozpoczęły. Kilkadziesiąt rodzin już wkrótce będzie mogło poprawić swoje warunki mieszkaniowe - podsumowuje prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Inwestycję realizuje firma Malik Development z Wieruszowa. Koszt inwestycji to 16,5 mln zł. Zakończenie budowy zaplanowano na przyszły rok. Źródło UM Sieradz.


 

 

3 komentarze:

 1. Jeśli to buduje Malik to trzeba uważać na terminy odbiorów i na ostateczną cenę. Mieliśmy z nimi doczynienia z szeregiem domków na Spacerowym Wzgórzu. Nie dość, że terminy oddania ciągle się przedłużały to przed 'planowanym oddaniem' w 2020 roku podwyżka ceny o ponad 80 tysięcy. Budowa na Spacerowym Wzgórzu do dnia dzisiejszego nie została zakończona. Współczuję przyszłym Kupcom zawarcia umowy z firmą Malik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z komentarzem także miałem umowę oddanie miało być w październiku wykonałem teleflon do niejakiej Karoliny Piasty mówi że mają delikatne opóźnienie ale można już wchodzić i coś robić w środku a po nowym roku wysyłają maila ze rozwiązują umowę śmiech na sali ten patodeveloper cały jakiś tam Tomasz Malik omijać tą firmę szerokim łukiem chciał 80 tys więcej

   Usuń
 2. Dokładnie tak jak w poprzednim komentarzu miałem ta samą sytuację moim zdaniem specjalnie opóźnili oddanie lokali by podwyzszyc cenę o ponad 30%, nie polecam proszę na nich uwazac nie respektują umów

  OdpowiedzUsuń