niedziela, 9 października 2022

GKS Chojne grało na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Tuż po 6 rano z Chojnego wyruszył autobus z dziecięcą drużyną GKS Chojne na Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej, który odbywał się na Stadionie Śląskim W Chorzowie. W bojowym nastawieniu w euforii i z okrzykami na ustach "kto wygra mecz?! Chojne" około godziny 9 drużyna dotarła na stadion w Chorzowie. Zadajecie sobie państwo pytanie dlaczego to właśnie ta drużyna pojechała na ten piłkarski turniej? Odpowiedź jest prosta, w nagrodę za zwycięstwo w turnieju piłkarskim, który odbył się w Sieradzu na Osiedlu za Szpitalem ku upamiętnienia Święta Wojska Polskiego i który to zorganizował prezes Sieradzkiego Stowarzyszenia Sportowego "Wspólnota" pan Ryszard Perka. Ale wróćmy do Chorzowa.


    Turniej rozpoczął się od  oficjalnego przywitania przez organizatorów wszystkich uczestników turnieju. Zgłoszonych zawodników było ponad 800 w 75 drużynach. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz Roty w wersji śląskiej i polskiej wszyscy piłkarze zostali zaproszenie na Stadion Śląski by tam zrobić sobie wspólne zdjęcie. Przed głównym wejściem stadionu witał wszystkich pomnik Gerarda Cieślika i tu dzieci z zaciekawieniem pytały o tę postać "kto to?", więc trenerzy i opiekunowie mieli pole do popisu w temacie znajomości tej postaci i historii polskiej piłki nożnej.

    Około godziny jedenastej rozpoczął się cały turniej. Zgłoszone drużyny zostały podzielone na kategorie wiekowe i przydzielone do poszczególnych boisk. Należy tu wspomnieć że GKS Chojne wraz z dwoma zespołami z Wielunia ("PKS św. Stanisław Wieluń I" i "WKS 1957 Wieluń rocznik 2011") w turnieju piłkarskim reprezentowały Związek Parafialnych Klubów Sportowych woj. Łódzkiego. Drużyny te ostatecznie zostały rozstawione w jednej grupie w kategorii wiekowej 2011, w której to w sumie startowało 9 drużyn. Zespół z Chojnego pod kierownictwem Mariusza Góry i Trenera zespołu Tomasza Łuczaka na 8 meczów wygrał dwa i jeden zremisował co wystarczyło na zajęcie 6 miejsca. GKS Chojne oprócz pamiątkowych medali otrzymał puchar dla najbardziej walecznej drużyny. Tu wynik jednak nie był najważniejszy, liczyła się rywalizacja sportowa, dobra zabawa i mnóstwo wrażeń, które dzieci ze sobą zabrały z powrotem do domów.

    Organizatorem całego turnieju w Chorzowie było Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie, Śląski Związek Parafialnych Klubów sportowych w Katowicach i dyrektor Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Sam wyjazd zespołu GKS Chojne do Chorzowa zorganizował pan Ryszard Perka. Kolejny sieradzki turniej kwalifikacyjny na Ogólnopolski turniej piłki nożnej już za rok. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz