niedziela, 30 października 2022

Hetman nie widział szans na zwycięstwo

W niedzielę (30.10) o godzinie 17:00 na obiekcie sportowym sieradzkiego MOSiR odbył się mecz o mistrzostwo klasy B pomiędzy drużynami KS Hetman Sieradz i Amatorzy Zapolice. Mecz odbywał się przy sztucznym oświetleniu a także w gęstej mgle, która często utrudniała grę obu zespołom.

Mecz rozpoczęła nasza drużyna dosyć dobrze i długo nie pozwalała rozwinąć skrzydeł piłkarzom z Zapolic. Wynik meczu otworzyła drużyna gości w 20 minucie przepięknym strzałem zza pola karnego w długi róg bramki Hetmana Sieradz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2 dla drużyny przyjezdnej. Po przerwie wzmogła się mgła. Obie drużyny miały problemy przez dłuższy czas z opanowaniem gry. Najszybciej poradziła sobie z  warunkami atmosferycznymi drużyna Amatora Zapolice, która co chwila zaczęła zdobywać kolejne gole. Przy stanie 0:9 dla gości, nasz zespół przeprowadził kontrę po której piłkarz Hetmana został sfaulowany w polu karnym. Sędzia meczu musiał podyktować rzut karny a ten na bramkę honorowa dla Hetmana zamienił Bartosz Świącik. Mecz ostatecznie w gęstej mgle zakończył się  wynikiem 1:10 dla zespołu Amatorzy Zapolice.