środa, 5 października 2022

Inauguracja roku akademickiego 2022/23 Sieradzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 5 października br., o godz. 11.00 w sali MDK przy ul. Tysiąclecia 3, odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Sieradzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który swoja działalność rozpoczął z dniem 10 października 2008 r.

(Źródło Powiat Sieradz)


Uroczystość rozpoczęła Wanda Gudowicz oraz Dyrektor CEZ, Grzegorz Gajda. Kilka ciepłych słów do uczestników zajęć skierowała Kazimiera Gotkowicz-Wicestarosta Powiatu Sieradzkiego, która złożyła życzenia wielu owocnych działań i mile spędzonego wspólnie czasu. Na zaproszenie Rady SS SUTW w spotkaniu uczestniczyli: Sylwia Dęga Frątczak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sieradzkiego oraz dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego, która zaprosiła studentów na szereg spotkań i zajęć odbywających się w siedzibie CRE WŁ; Piotr Gutbier Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sieradzu; Michał Terka Radny Rady Powiatu Sieradzkiego oraz  Józef Jura, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

Zajęcia przewidziane na rok akademicki 22/23 SUTW są bardzo różnorodne:

zajęcia językowe (angielski, niemiecki, włoski i francuski);
zajęcia ruchowe (joga, gimnastyka, zumba, rajdy rowerowe i nordic-walking);
zajęcia artystyczne (malarstwo, rysunek, rękodzieło);
zajęcia wokalne, informatyczne.
Ponadto studenci mają organizowane spotkania integracyjne, wyjazdy, wycieczki i spotkania klubu retro.

Po wystąpieniach przybyłych gości, odbył się wykład inauguracyjny Pani Wiesławy Sujeckiej Prezesa oddziału PTTK w Sieradzu na temat: "Dworów Polskich". Wystawiona została tez księga pamiątkowa, w której zaprezentowane są ważniejsze wydarzenia z życia uniwersytetu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.