środa, 26 października 2022

Laboratoria przyszłości w Szkole Podstawowej w Chojnem

W dniu 26 października b.r. Szkołę Podstawową w Chojnem jako jedną z pierwszych w naszym powiecie odwiedziło Mobilne Laboratorium. Wykwalifikowani edukatorzy z Instytutu Badań Edukacyjnych przeprowadzili w sumie 8 godz. warsztatów z uczniami o tematach: „Druk 3D” oraz „Jak widzi komputer?”.


Mobilne laboratorium jest częścią największego w Polsce  projektu edukacyjno-technologicznego „Laboratoria Przyszłości” Ministerstwa Edukacji i Nauki.  Dzięki niemu wszystkie szkoły w gminie pozyskały środki na zakup wielu pomocy dydaktycznych i sprzętu. Szkoła w Chojnem zgodnie z kryteriami za kwotę 60 tyś. zł. Są to min: drukarka 3D, laptop, kamera HD, mikrokolntrolery, wyposażenie klasopracowni techniczno-matematycznej w meble, sprzęt i narzędzia warsztatowe oraz do robótek ręcznych podczas zajęć dodatkowych.

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i zapewnienie warunków do wejścia w świat technologiczny z odpowiednimi kompetencjami. Dostęp do nowoczesnych technologii oraz wsparcie nauczycieli w ich nauce poprzez m.in. poprowadzenie lekcji pokazowych w szkołach.

Tu Można wysłuchać mp3
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz