poniedziałek, 24 października 2022

Nauczyciele z Francji odwiedzili sieradzkie szkoły

Praktyczne doświadczenia w polskich szkołach - taki był główny cel nauczycielskiej wizyty z Francji w sieradzkich szkołach.

Panie Nancy Genet Caillese, Karine Rezard i Maud Casseux z College La Rochotte w miejscowości Chaumont gościły w I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu w ramach programu Erasmus+. I to właśnie tam w głównej mierze od strony praktycznej poznawały pracę polskiej szkoły. Nauczycielki, dzięki uprzejmości Jowity Królikowskiej, dyrektor "Jagiellończyka" odwiedziły również Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 4. - Ich pobyt polegał na realizacji tzw. "job shadowing", metody która polega na  praktycznych doświadczeniach edukacyjnych, które pozwoliły im na obserwację metod nauczania w polskiej szkole, zapoznanie się z narzędziami stosowanymi w związku z edukacją włączającą oraz uczniami ze specjalnymi potrzebami - wyjaśnia Piotr Bakowicz, dyrektor sieradzkiej "Jedynki"

Francuskie nauczycielki spotkały się również z Pawłem Osiewałą, prezydentem Sieradza, z którym rozmawiały o roli samorządu w edukacji a także o potencjalnej współpracy.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz