poniedziałek, 3 października 2022

Puchar pojechał do stolicy!

Zespół Flot Iskra Warszawa wygrał XXX Memoriał E. Kicińskiego i XIX Memoriał W. Dłubały w Piłce Siatkowej w kategorii open. W tym roku na memoriałową arenę powróciły również rozgrywki dzieci.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Turniej memoriałowy toczył się w trzech sieradzkich halach, w kilku kategoriach wiekowych. Dzięki współpracy MOSiR-u  z UKS 10 Sieradz przeprowadzono zarówno rozgrywki w kat. open, jaki i w młodszych kategoriach dziewcząt i chłopców (2011 i 2012, dwójki i trójki).

Turniej minisiatkówki odbywał się w hali SP nr 10, a rywalizowały w nim drużyny z: Głowna, Łasku, Łodzi, Olesna, Rawy Mazowieckiej, Sieradza, Tuszyna i Wielunia. Na podium stanęły zespoły:

Głowno

Najlepsze zespoły otrzymały medale i puchary, a zdobywcy pierwszych miejsc dodatkowe puchary dyrektora MOSiR-u Piotra Iszczka.

Do rywalizacji w kategorii open przystąpiło 8 drużyn z: Burzenina/Strumian, Radomska, Sieradza, Warszawy, Warty i Zduńskiej Woli. Ostatecznie triumfowała ekipa Flot Iskra ze stolicy, która w finale pokonała Koksownią Warta 2:0. Trzecie miejsce wywalczył zespół Akademii Siatkówki ze Zduńskiej Woli, który pokonał w małym finale Plażę Burzenin również 2:0. Bezpośrednio przed spotkaniem o pierwsze miejsce odbył się mecz okolicznościowy z okazji jubileuszu 30-lecia Memoriału E. Kicińskiego. Na parkiecie pojawili się członkowie rodzin trenerów: Dłubały i Kicińskiego oraz ich przyjaciele oraz weterani rozgrywek memoriałowych. Mimo upływu lat, forma weteranów wciąż mogła imponować, a mecz zakończył się zwycięstwem zespołu „Rodzina i Przyjaciele” 2:0 (16:14, 15:10).

Zespoły wystąpiły w składach:
Rodzina i Przyjaciele – Marta Kicińska, Piotr Dłubała, Mirosław Kanicki, Witold Marcinkowski, Bogdan „Danek” Szymczak, Radosław Szymczak, Paweł Osiewała, Dominik Witczak.

Weterani Memoriałów - Tomasz Adamski, Andrzej Janiak. Wiktor Kozuń, Wojciech Kozuń, Jacek Małecki, Bartek Świeszczakowski, Andrzej „Wawa” Wólkiewicz.

WYNIKI kat. OPEN:

GRUPA A
Akademia Siatkówki – Flot Iskra Warszawa            0:2 (14:21, 15:21)
Vobiano Sieradz – Bugaj Radomsko                       0:2 (11:21, 13:21)
Flot Iskra Warszawa - Bugaj Radomsko                  2:1 (21:19, 13:21, 15:13)
Akademia Siatkówki - Vobiano Sieradz                   2:0 (21:4, 21:9)
Vobiano Sieradz - Flot Iskra Warszawa                   0:2 (12:21, 10:21)
Bugaj Radomsko - Akademia Siatkówki                  0:2 (18:21, 12:21)

Flot Iskra Warszawa              8 pkt, 6:1
    Akademia Siatkówki              6 pkt, 4:2
    Bugaj Radomsko                   4 pkt, 3:4
    Vobiano Sieradz                    0 pkt, 0:6

GRUPA B
BMB Zduńska Wola – Koksownia Warta             0:2 (21:7, 21:7)
Plaża Strumiany – Wesoła Paka                            2:1 (19:21, 21:14, 21:11)
Koksownia Warta – Wesoła Paka                        2:0 (21:16, 21:14)
BMB Zduńska Wola - Plaża Strumiany                2:0 (21:5, 21:13)
Plaża Strumiany - Koksownia Warta                   1:2 (22:24, 21:16, 11:15)
Wesoła Paka - BMB Zduńska Wola                     2:0 (21:11, 21:11)

Koksownia Warta                      8 pkt, 6:1
    Plaża Strumiany                        6 pkt, 5:3
    Wesoła Paka                              4 pkt, 3:4
    BMB Zduńska Wola                 0 pkt, 0:6