piątek, 21 października 2022

Święto sieradzkich żołnierzy

Obecność Wojska Polskiego wpisana jest w historię Sieradza. Najnowsze związki żołnierzy z miastem zaczęły tworzyć się 19 października 1935 r. gdy sieradzki Rynek rozbrzmiewał wiwatami mieszkańców, witających przybywających do miasta żołnierzy 31. Pułku Strzelców Kaniowskich.


To właśnie ta data uważana jest za początek istnienia Garnizonu Sieradz a dzisiaj jest dniem święta 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. To właśnie w koszarach, które zbudowane zostały na potrzeby 31. PSK odbyło się dzisiaj świętowanie rocznicy. Można było dzisiaj zwiedzić jednostkę, z czego skorzystali między innymi uczniowie szkół z Sieradza, Łodzi, Kalisza, Wielunia, Zduńskiej Woli oraz Wojsławic, ale także wziąć udział w uroczystościach, których kulminacją była defilada oraz pokazy bojowe. - Wojsko to służba w imię najwyższego dobra, jakim jest pokój - mówił  płk Wojciech Daniłowski, dowódca 15. SBWD.

W obchodach udział wzięli również przedstawiciele instytucji, które z wojskiem współpracują. Miasto Sieradz reprezentowała Emilia Marek, sekretarz Urzędu Miasta.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.