poniedziałek, 10 października 2022

Zagraj w… Konopnicką

Lubisz przygody? Chciałbyś spotkać krasnoludki i inne magiczne istoty? W Sieradzu to możliwe! 12 października o 12 w południe Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na premierę mobilnej gry terenowej „Konopnicka i skradziony rękopis”.

 Historia zaczyna się tak: Korzystając z wolnego dnia, odwiedzasz bibliotekę, w której wypożyczyłeś kolejną część fascynującej sagi o trollach, ograch i innych skandynawskich stworach. Już nie możesz doczekać się, żeby zasiąść w fotelu i zagłębić się w lekturze. Szkoda, że w Polsce nie ma takich ciekawych stworzeń. Tu możesz co najwyżej spotkać krasnoludki,

 w których istnienie tak bardzo wierzy twój młodszy brat, choć jeszcze żadnego nie spotkał.

 Uśmiechasz się do swoich myśli, podnosisz wzrok i widzisz stojącego naprzeciw ciebie… krasnoludka! Wyjaśnia ci, że pisarka Maria Konopnicka poprosiła go o pomoc
w odnalezieniu ukrytych w Sieradzu fragmenty skradzionego rękopisu jej najnowszej książki. On sam, podobniej jak jego kompani, jest nieco za mały, żeby przeszukać całe miasto. Poprosili więc o pomoc innych bohaterów utworów Konopnickiej, ale oni także nie dali rady nic znaleźć. Może więc ty pomożesz i wspólnie znajdziecie zaginiony rękopis? Z jednej strony spieszy ci się do domu, żeby zagłębić się w lekturze, no i jakoś nie bardzo dajesz wiarę tej całej historii. Z drugiej jednak strony coś ci podpowiada, że masz niepowtarzalną okazję przeżyć fascynującą i… bajkową przygodę, a przy okazji poznać Marię Konopnicką, jej utwory, a także Sieradz wraz z jego historią i najciekawszymi miejscami.

Co wybierasz?

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza do udziału w przygodzie, dzięki której poznacie nie tylko twórczość Marii Konopnickiej, ale także jej związki z naszym regionem i sieradzkie zabytki. Aby zagrać, należy:

·        pobrać na swój telefon aplikację ActionTrack, która jest darmowa
i dostępna na systemy IOS  (dla wersji 11.0 i wyższej) i Android (dla wersji 8.0 i wyższej).

·        uruchomić w telefonie Internet i włączyć funkcję GPS (usługę lokalizacji)

·        wejście do gry jest możliwe po zeskanowaniu specjalnego kodu QR, który będzie dostępny w miejscu startu gry

·        po zeskanowaniu kodu gracze wchodząc do gry, gracze akceptują regulamin gry
i podają swoje dane kontaktowe

·        regulamin dostępny jest w siedzibie organizatora Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Sieradzu, ul. Żwirki i Wigury 4, a także na stronie
www.pbp.sieradz.pl

 

12 października w samo południe przyjdźcie do Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Sieradzu i zagrajcie z Marią Konopnicką! Na trzy pierwsze drużyny czekają nagrody rzeczowe, najlepsza zdobędzie także Puchar Starosty Sieradzkiego!

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022. Źródło PBP w Sieradzu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz