piątek, 11 listopada 2022

104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - obchody w Sieradzu

To już po raz 104. świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Obchody tego wydarzenia  w naszym mieście  rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej o godzinie 10:00. We mszy uczestniczyły władze miasta i powiatu, służby mundurowe harcerze, uczniowie szkół oraz licznie zgromadzeni wierni.

Po mszy uczestnicy obchodów wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali ulicami miasta na plac pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. 
Po drodze senator Michał Seweryński oraz  władze miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem "Poległym za Ojczyznę". 
Dalsza część obchodów odbywała się już na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po tym, jak starosta sieradzki Mariusz Bądzior wygłosił okolicznościowe przewinienie, kliknij, aby wysłuchać MP3.
List od Ministra Obrony Narodowej odczytał Komendant Garnizonu, kliknij, aby wysłuchać MP3.
W trakcie uroczystości żołnierze 15 SBWD odebrali okolicznościowe odznaczenia. 
W dalszej części uroczystości oficer Wojska Polskiego odczytał Apel Pamięci, kliknij, aby wysłuchać MP3, a kompania reprezentacyjna 15 SBWD oddała salwę honorową. 
Na zakończenie uroczystości odbył się mini koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej. Również w Klubie 15 SBWD odbył się koncert pieśni patriotycznych.


2 komentarze:

  1. Jakiś żart chyba ten KOMENDANT GARNIZONU, facet nie potrafi czytać, mój syn chodząc do 1 klasy, czyta lepiej niż ten facet.

    OdpowiedzUsuń
  2. No prawdę mówiąc to słabo dziś te obchody wyglądały

    OdpowiedzUsuń