sobota, 19 listopada 2022

Mecz finałowy futbolu amerykańskiego na stadionie MOSiR w Sieradzu - aktualizacja nowe zdjęcia

W dniu19 listopada (sobota) w Sieradzu na głównej płycie stadionu MOSiR rozegrany został mecz finałowy Polskiej Futbol Ligi 9-osobowej w futbolu amerykańskim. W finale zagrały drużyny Rhinos Wyszków oraz Wilki Łódzkie. 

    Po raz pierwszy w historii takiej rywalizacji zespoły grające ze sobą w wielkim w finale zagrały na neutralnym gruncie, konkretnie w Sieradzu. Organizatorem tej imprezy była drużyna Sieradz Warriors.  Obie drużyny były bardzo mocno zagrzewane do walki przez liczne grupy swoich kibiców. Sam mecz to bardzo zacięte i emocjonujące spotkanie i to po mimo panującej minusowej temperatury powietrza około (-2 stopni Celsjusza). Na przerwę zwycięskie schodziły Wilki Łódzkie prowadząc 16:14. 

    W przerwie drużyna Sieradz Warriors zadbała o rozrywkę dla kibiców. Chętni mogli spróbować jak to jest uderzyć piłką do futbolu amerykańskiego z przyłożenia a dzieci mogły porzucać taką piłką. Dla uczestników tych konkurencji czekały specjalne nagrody.

   Wracając do spotkania to była prawdziwa zacięta bitwa. Obie drużyny walczyły zaciekle ale potyczka zakończyła się jednak minimalnym zwycięstwem drużyny Rhinios Wyszków 26:24 i to właśnie Rhinios zostali mistrzem Polskiej Futbol Ligi 9-osobowej w futbolu amerykańskim i odebrali puchar za zwycięstwo. 

    Szkoda że tak mało widzów oglądało to spotkanie (około 200). Sam pamiętam czasy gdy na sieradzkim obiekcie sportowym zasiadało nawet dwa tysiące widzów. Może następnym razem pojawi się więcej kibiców, tymczasem zapraszam do obejrzenia obszernej fotorelacji ze spotkania.4 komentarze:

 1. No to Zbychu został fanem futbolu amerykańskiego

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę obszerna fotorelacja brawo panie Zbyszek

  OdpowiedzUsuń
 3. Szacun Zbyniek super foty

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny artykuł i mnóstwo zdjęć, świetnie wykonana praca.

  OdpowiedzUsuń