poniedziałek, 28 listopada 2022

"Parasolką w Kaczyńskiego!" - czyli tak dla In Vitro na sieradzkim Rynku

W poniedziałek 28 listopada o godzinie 18:00 na sieradzkim Rynku odbyło się spotkanie działaczy sieradzkiej Koalicji Obywatelskiej z mieszkańcami miasta, na którym promowany był projekt "takdlainvitro" oraz były zbierane podpisy za przyjęciem ustawy obywatelskiej o In Vitro. 

  

W spotkaniu brało udział około 30 osób. Uczestnicy byli przybrani w białe wstążki co miało symbolizować sprzeciw wobec przemocy w stronę kobiet. Na spotkaniu co chwila było skandowane hasło "Parasolką w Kaczyńskiego" co z kolei było odpowiedzią  na wypowiedzi prezesa PiS o tym że kobiety nie rodzą dzieci bo "... dziewczęta, młode kobiety piją tyle samo co ich rówieśnicy to dzieci nie będzie ...", "... kobieta też musi dojrzeć do tego żeby być dobrą matką ale jak do 25 roku sobie daje w szyje ...". 

Dzisiejszego wieczoru przemawiali między innymi Agnieszka Hanajczyk - posłanka na Sejm RP z ramienia partii Platforma Obywatelska, kliknij, aby wysłuchać MP3. Anna Sikora liderka partii Razem w naszym regionie, kliknij, aby wysłuchać MP3. Reprezentanci sieradzkiej Platformy Obywatelskiej: Michał Pabich, Maciej Sulgan, Juliusz Góraj, Konrad Wilczyński, kliknij, aby wysłuchać MP3 a także Karolina Piekarek organizatorka dzisiejszego spotkania, kliknij, aby wysłuchać MP3. Spotkanie trwało około godziny.


4 komentarze: