piątek, 4 listopada 2022

Podsumowanie działań „Wszystkich Świętych 2022”

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach województwa łódzkiego podczas działań „Wszystkich Świętych 2022”. W tym czasie doszło do 31 wypadków drogowych, zatrzymano 73 nietrzeźwych kierujących. Było bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Policjanci grupy SPEED prowadzili nadzór nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również przy użyciu policyjnego drona obserwowali natężenie ruchu w rejonach nekropolii.

Działania pn. „ Wszystkich Świętych 2022” trwały od piątku 28 października do 2 listopada.  Ten 6-dniowy okres okazał się bezpieczniejszy niż ubiegłoroczny. Niestety nadal dochodziło do wielu zdarzeń drogowych. Na terenie województwa łódzkiego policjanci obsłużyli 31 wypadków drogowych w wyniku, których 4 osoby poniosły śmierć, a 39 zostało rannych.  Porównując z rokiem ubiegłym to ponad 30 procentowy spadek zdarzeń, również tych ze skutkiem śmiertelnym. Jak co roku policjanci w białych czapkach pracowali w rejonach cmentarzy niosąc pomoc w wielu sytuacjach, poczynając od pomocy przy parkowaniu, ręcznej regulacji ruchem po szybkie interwencje przed medyczne, a także w przypadku zagubienia. Mundurowi z grupy SPEED na drogach województwa łódzkiego ujawnili 658 wykroczeń z czego 432 to przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. W 14 przypadkach doszło do zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o tzw. „ plus 50”, natomiast 27 kontroli drogowych zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.


Pomimo wielu apeli i licznych kampanii społecznych  nadal wielu kierowców bez oporów wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Ta liczba zatrzymanych kierujących z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na łódzkich drogach, z drugiej powinna pobudzać do refleksji, że nadal tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”.


Pamiętajmy, każdy nawet najmniejszy błąd na drodze może kosztować utratę zdrowia lub życia drugiej osoby. Nie ryzykuj – włącz myślenie! Źródło KPP Sieradz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.