wtorek, 8 listopada 2022

Posterunkowy Damian Skupiński z sieradzkiej komendy z sukcesami podczas IV Niebieskiego Biegu Niepodległości

Posterunkowy Damian Skupiński z sieradzkiej komendy zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mężczyzn” oraz w kategorii „Policja” podczas czwartej edycji Niebieskiego Biegu Niepodległości. W łódzkich Łagiewnikach wystartowało ponad 300 biegaczy, którzy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy i pamiątkowy medal. Tegoroczna edycja biegu organizowana była o puchar Komendanta Głównego Policji.

Posterunkowy Damian Skupiński, który na co dzień służy w Ogniwie Patrolowo- Interwencyjnym sieradzkiej komendy wziął udział w czwartej edycji Niebieskiego Biegu Niepodległości. 5 listopada 2022 roku pojawił się na starcie w Lesie Łagiewnickim, gdzie zmierzył się z ponad 300 zawodnikami z całej Polski. Nasz reprezentant dobiegł na podium i zwyciężył w kilku kategoriach. Zdobył zaszczytne pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej "Mężczyzn" oraz w kategorii „Policjant”, osiągając czas 00:33:55. Posterunkowy Damian Skupiński wchodził również w skład Reprezentacji Polskiej Policji, która zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Uczestnicy pokazali, że wspólne bieganie może być jedną z form uhonorowania ważnego jubileuszu i promocją zdrowego stylu życia. 104-tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczczono również wspólnym odśpiewaniem hymnu, unosząc nad głową biało-czerwone kartoniki i tworząc w ten sposób flagę Polski.

Na mecie czekały na biegaczy okolicznościowe medale i zasłużony posiłek regeneracyjny, a dla najlepszych przygotowano puchary, w tym Puchar Komendanta Głównego Policji. Nagrodę specjalną przygotowano także dla osoby, która ukończyła Niebieski Bieg Niepodległości na 104 miejscu.

IV Niebieski Bieg Niepodległości został zorganizowany przez Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi przy współudziale związków zawodowych NSZZP oraz Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej SP IPA.