poniedziałek, 19 grudnia 2022

Mikołajki poetyckie z Kazimierzem Orłosiem

W piątek 16 grudnia w siedzibie Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu odbyły się Mikołajki Poetyckie, tegorocznym gościem był Kazimierz Orłoś.

Kazimierz Orłoś urodził się 26 grudnia 1935 roku w Warszawie, jest pisarzem, scenarzystą filmowym i telewizyjnym, dramaturgiem, autorem słuchowisk radiowych i publicystą. Jako pisarz zadebiutował w 1958 roku opowiadaniem „Dziewczyna z łódki”, opublikowanym w miesięczniku Twórczość. 

Pracował między innymi jako referent prawny, radca prawny, w 1970 roku został redaktorem w dziale słuchowisk Naczelnej Redakcji Literackiej Polskiego Radia. 

Jest autorem wielu książek między innymi, Cudowna Melina, Ciemne drzewa, Pustynia Gobi, Niebieski szklarz czy dzieje człowieka piszącego. Spotkanie z gościem poprowadziła Joanna Chachuła, kliknij, aby wysłuchać MP3 (fragment). 

Po spotkaniu z Kazimierzem Orłosiem odbył się mini recital Anny Muzyki, która zaśpiewała znane i lubiane przeboje, ale i kilka swoich kompozycji. 

Na zakończenie spotkania zaprezentowała się Grupa Poetycka Desant ze swoim kalendarzem, w którym są wiersze Grupy Poetyckiej Desant, przepiękne zdjęcia do kalendarza zrobiła Agnieszka Jarzębowska, każdy z przybyłych otrzymał jeden egzemplarz kalendarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz