poniedziałek, 5 grudnia 2022

Młodzieżowa debata o ekologii

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka miały miejsce debaty ekologiczne organizowane przez Młodzieżową Radę Miejską w Sieradzu.

W debatach wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Sieradza: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka, II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, Powiatowy Zespół Szkół  nr 1 w Sieradzu oraz Zespół Szkół Katolickich w Sieradzu.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


Podczas debaty zostały poruszone następujące tematy: pandemia Covid 19 przyśpiesza katastrofę ekologiczną na Ziemi, odnawialne źródła energii to lepsze rozwiązanie niż atom oraz kryzysie energetycznym wywołanym wojną na Ukrainie. Uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu ekologi, przedstawiając przy tym również swoje poglądy na poruszane zagadnienia. Debata przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze z poszanowaniem zasad kultury słowa i dyskusji.

Warto pamiętać, że oprócz rywalizacji, debata miała na celu edukować młodych ludzi, jak powinno się dbać o naszą planetę.

Zwycięzcami debat zostali przedstawiciele II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego  w Sieradzu oraz Powiatowego Zespół Szkół  nr 1 w Sieradzu.2 komentarze:

  1. ktoś wyjaśni dlaczego energia z odnawialnych źródeł energii jest lepsza niż atom? nie ukrywam, że dla mnie to zaskoczenie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To że tematem debaty było stwierdzenie że OZE są lepszym źródłem energii niż atom, nie oznacza że tak jest. Jest to tylko teza do dyskusji, dyskutanci niekoniecznie wyrażają swoje zdanie, a próbują udowodnić wylosowaną stronę logicznymi argumentami.

      Usuń