środa, 28 grudnia 2022

PIJANY MOTOCYKLISTA Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM UJĘTY PRZEZ ŚWIADKA

Dzięki interwencji świadka, policjanci zatrzymali 25-letniego motocyklistę na „podwójnym gazie”. Miał on w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu i dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziękujemy za czujność, która być może zapobiegła tragedii.

(Źródło KPP Sieradz)


24 grudnia 2022 roku po godzinie 14.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego motocyklisty. Skierowani na miejsce policjanci zastali świadka, który wskazał kierującego motocyklem mężczyznę. Świadek wyjaśnił, że kiedy jechał ulicą Krakowskie Przedmieście zauważył wyjeżdżającego z ulicy Stromej motocyklistę. Jego sposób jazdy od razu wzbudził podejrzenia, że może być pod działaniem alkoholu. Kierujący motocyklem jechał "wężykiem" i bezpodstawnie włączał kierunkowskaz. Świadek postanowił zainterweniować i zawrócił auto. Zobaczył, że motocyklista zatrzymał się na poboczu. Zdjął kask, który upadł mu na ziemię. Chwiejnym krokiem szedł, aby go podnieść. Kiedy zobaczył idącego w jego kierunku świadka, wyjął kluczyki ze stacyjki i schował je do kieszeni. Świadek wyraźnie czuł od niego alkohol. O całej sytuacji powiadomił dyżurnego. Policjanci, którzy przejechali na miejsce przejęli dalsze czynności. Motocyklistą okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że miał on w organizmie prawie 2,7 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna złamał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.  


Dziękujemy świadkowi za szybką reakcję, która być może zabiegła tragedii. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego ważne jest, aby nie pozostawać obojętnym i reagować, aby wyeliminować zagrożenie. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać policji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz