środa, 28 grudnia 2022

PODCZAS ŚWIĄT BYŁO BEZPIECZNIEJ NA DROGACH

Święta Bożego Narodzenia za nami. Ogólny bilans na drogach jest lepszy niż w ubiegłym roku. Było mniej wypadków, mniej zabitych i mniej osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 57 nietrzeźwych kierowców na terenie województwa łódzkiego co było wynikiem wielu kontroli. Zbliża się kolejny weekend tym razem związany z powitaniem Nowego Roku. Zadbajmy o to aby był bezpieczny nie tylko na drogach.

(Źródło KPP Sieradz)


Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, dlatego na drogi województwa łódzkiego w trakcie działań ,,Boże Narodzenie” kierowanych było więcej policyjnych patroli. Ten kilka dni w roku 2022 pod względem ilości zdarzeń drogowych było bezpieczniejszych niż w 2021:

Działania pn. ,,Boże Narodzenie” – 23-26 grudnia

 

2021 r.

2022 r.

Wzrost/Spadek

Liczba wypadków drogowych

19

10

-9

-47%

Liczba ofiar śmiertelnych

1

1

0

0%

Liczba rannych

25

11

-14

-56%

Liczba nietrzeźwych kierujących

50

57

7

14%

Policjanci każdą kontrolę drogową rozpoczynali od sprawdzenia stanu trzeźwości. W wyniku tych działań zatrzymano 57 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Policjanci podczas tegorocznych działań kontrolowali również prędkość, a także sposób przewożenia dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz