piątek, 2 grudnia 2022

Świadkowie zatrzymali drogowego bandytę

Dzięki wzorowej reakcji świadków wyeliminowany został z ruchu kolejny nietrzeźwy kierujący. Zainterweniowali wobec 50– letniego mieszkańca Sieradza, który jechał Toyotą „na podwójnym gazie”. Dziękujemy za czujność, która być może zapobiegła tragedii.

1 grudnia 2022 roku przed godziną 15.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Bohaterów Września ujęty został nietrzeźwy kierowca. Skierowani na miejsce policjanci zastali świadków, którzy wskazali kierowcę Toyoty, który jest pod działaniem alkoholu. Jak wyjaśnili, kiedy jechali oni ulicą Bohaterów Września, bardzo zaniepokoił ich sposób jazdy poruszającej się przed nimi Toyoty. Siedzący za jej kierownicą mężczyzna jechał pod prąd, całą szerokością jezdni, zjeżdżając co chwila z prawego na lewy pas. W pewnym momencie zatrzymał samochód i próbował ruszyć, ale nie mógł go uruchomić. Świadkowie szybko podeszli do niego. Chcieli otworzyć drzwi Toyoty, jednak były one zamknięte od środka. Pukali w szybę i po chwili kiedy kierowca otworzył, wyjęli kluczyki ze stacyjki. Jak relacjonowali świadkowie wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu i nie był on  w stanie z nimi porozmawiać. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci przejęli dalsze czynności. Kierującym toyotą okazał się 50-letni mieszkanie Sieradza. Mężczyzna odmówił badania alkomatem, dlatego zabezpieczona została krew do badań. Kierowca Toyoty poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo - śledczy sieradzkiej komendy.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. Dziękujemy świadkom za właściwą reakcję. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać policji. Źródło KPP Sieradz.

 


 1 komentarz:

  1. Brawo kolejny sukces Policji. Czekamy na własną inicjatywę ...

    OdpowiedzUsuń