czwartek, 22 grudnia 2022

Wigilia dla osób samotnych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu zorganizował tradycyjną wigilię dla ponad 70 osób. Wieczerza wigilijna dla samotnych, biednych i chorych sieradzan odbyła się w w czwartkowe przedpołudnie. Na blisko 60 uczestników wieczerzy, tradycyjnie czekał opłatek, postny posiłek i wspólne kolędowanie. - To duży zaszczyt i przyjemność dla nas, że chcecie z nami przebywać i wspólnie spędzić ten czas, który wprowadza nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. To okres spotkań przy wigilijny stole, w gronie rodziny i bliskich. Zdajemy sobie sprawę, że z uwagi na sytuację, w której Państwo się znaleźliście, nie zawsze taką możliwość macie, stąd nasze działania, które realizujemy od wielu lat, kierowane są do Państwa, by choć w małym stopniu zapewnić Wam możliwość udziału w tego typu spotkaniach - mówił Krzysztof Bejmert, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Życzenia uczestnikom spotkania złożył Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. W wigilii udział wzięli również przedstawiciele Rady Miejskiej oraz pracownicy MOPS i instytucji, z którymi ośrodek współpracuje przy realizacji pomocy dla sieradzan znajdujących się w potrzebie.
Oprócz osób, które przybyły na spotkanie wigilijne, pomoc MOPS dotarła do kolejnych 30 podopiecznych, chorych leżących, gdzie pracownicy ośrodka docierali wprost do ich domów.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.