niedziela, 11 grudnia 2022

XV Sieradzki Jarmark Adwentowy - Aktualizacja (nowe zdjęcia)

W niedzielę 11 grudnia od godziny 12:00 na sieradzkim Rynku odbywał się XV Sieradzki Jarmark Adwentowy, na przybyłych czekało wiele atrakcji.

(Zdjęcia Piotr Andrzejak i Zbigniew Dymiński)


Mieszkańcy Sieradza przez cały dzień odwiedzali dziś stoiska i kupowali świąteczne ozdoby choinkowe czy też przepyszne wypieki świąteczne. Obecność wszystkim na jarmarku umilały śpiewem kolęd i pastorałek dzieci i młodzież z SCK, SDK oraz II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. 

Wśród straganów przechadzali się szczudlarze co chwila zabawiając odwiedzających rynek ludzi. Odbył się tu również koncert "Z innej bajki" w wykonaniu Musicalowego Koła Naukowego "Śliska Błyskawica" z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. 

Na jarmarku zjawił się także Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, który złożył życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim mieszkańcom miasta. 

Przybył na Rynek sieradzki również prawdziwy Mikołaj, który swoją obecnością sprawił niesamowitą radość najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Sam Jarmark trwał do godziny 17 a w trakcie jego trwania zaczął dosłownie sypać śnieg tworząc tym samym prawdziwy klimat świąteczny.                                         


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz