środa, 21 grudnia 2022

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo czad zabija cicho !!!

Praktycznie codziennie media podają bardzo tragiczne informacje, iż cichy zabójca, czyli czad zabił kolejne osoby, każdy z nas może zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Strażacy z całego powiatu Sieradzkiego w okresie jesienno-zimowym wyjeżdżają do zdarzeń, gdzie są osoby poszkodowane, a cichym sprawca jest czad. Czad powstaje w trakcie spalania wszystkich opałów, gdzie do spalania niezbędny jest tlen, a w pomieszczeniu jest zbyt mało tlenu, wówczas powstaje czad. 

Czad jest gazem niewidocznym i bezwonnym, i bardzo szybko działa niekorzystnie na łódzki organizm, o tym, czym jest czad, rozmawiałem z brygadierem Jarosławem Wasylikiem, kliknij, aby wysłuchać MP3. 

Pamiętajmy, aby przed każdym sezonem grzewczym, zaprosić kominiarza by sprawdził i wyczyścił przewody kominowe i wentylacyjne, to nie wielki koszt a może nam uratować życie. 

Strażacy apelują również o montaż czujników dymu i czadu, to niewielkie urządzenia elektroniczne, które ostrzega nas, gdy w pomieszczeniu zacznie zbierać się czad czy dym.

Dla naszego Czytelnika mamy jedną taką czujkę, aby ją otrzymać, wystarczy napisać do nas Emila ([email protected]) i podać jak nazywa się cichy zabójca ?. 

Z pierwszą osobą, która napisze prawidłową, odpowiedz, skontaktujemy się drogą elektroniczną. za czujnik czadu dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

 Foto MSWiA.

Gratulujemy czujka powędruje do Pani Ani z Błaszek 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz