wtorek, 13 grudnia 2022

Złodziej sklepowy trafił za kratki

Sieradzcy policjanci zatrzymali 23-latka, który okradał markety spożywcze i drogerie. Jego łupem padł alkohol, artykuły kosmetyczne i sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ponad 5200 złotych. Odpowie również za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej oraz groźby wobec policjanta. Podejrzany usłyszał 13 zarzutów. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

7 października 2022 roku po północy na ulicy Jana Pawła II policjanci zauważyli mężczyznę, który przechodził w miejscu niedozwolonym. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i chwilę później go dogonili. Mężczyzna zachowywał się agresywnie, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, a także znieważył i zaatakował jednego z nich. Wyraźnie czuć było od niego alkohol. Policjanci szybko obezwładnili agresora. Był nim 23-letni sieradzanin, dobrze znany mundurowym z wcześniejszych konfliktów z prawem. W czasie legitymowania próbował jednak wprowadzić policjantów w błąd podając fałszywe dane. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. W czasie przeszukania w jego odzieży stróże prawa ujawnili torebkę foliową z suszem roślinnym. 23-latek trafił do policyjnej celi. Okazało się, że mężczyzna może mieć swoim koncie więcej przewinień. Od jakiegoś czasu był on podejrzewany o liczne kradzieże w marketach spożywczych oraz drogeriach na terenie Sieradza. Do przestępstw tych dochodziło od października 2022 roku. Łupem sprawcy padał najczęściej markowy alkohol oraz artykuły kosmetyczne. Wartość strat została oszacowana na prawie 3700 złotych. Złodzieja zarejestrowały kamery monitoringu. Podchodził on do regałów sklepowych, skąd brał towar i chował go w odzieży. Następnie przekraczał linię kas, nie płacąc za niego. Bardzo dobre rozpoznanie kryminalnych pozwoliło wytypować sprawcę. Ustalenia policjantów potwierdziły się. To jednak nie jedyne przewinienie na jego koncie. Skrupulatnie zgromadzony przez policjantów materiał pozwolił na udowodnienie 23-latkowi kolejnych przestępstw. Okazało się, że swojemu znajomemu ukradł plecak z odzieżą i telefonem komórkowym wartości ponad 600 zł. Ponadto grożąc pobiciem, zmuszał go do kradzieży alkoholu. Natomiast na początku grudnia w jednym ze sklepów z sprzętem komputerowym ukradł laptopa wartości 1500 złotych. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał łącznie 13 prokuratorskich zarzutów. 23-latkowi zarzuca się kradzieże oraz znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej i groźby wobec funkcjonariusza policji. Podejrzany odpowie również za wcześniejsze włamanie do sklepu, kradzież sprzętu elektronicznego w jednym z hoteli oraz  roweru. Sąd przychylając się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny tymczasowy areszt. Zabezpieczony przy 23-latku susz roślinny zostanie poddany specjalistycznym badaniom. Mężczyzna w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Za dokonane przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło KPP Sieradz.

 

1 komentarz:

  1. Kradł bezkarnie od kilku miesięcy, wpadł bo przechodził w miejscu niedozwolonym ale: "Bardzo dobre rozpoznanie kryminalnych pozwoliło wytypować sprawcę." Brawo.

    OdpowiedzUsuń