piątek, 13 stycznia 2023

Kierowca autobusu miał ponad 2,5 promila

Dzięki interwencji świadka, w miejscowości Wandalin policjanci zatrzymali 50-letniego kierowcę autobusu, który jechał na „podwójnym gazie”. Miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Autobus jechał trasą relacji Wieruszów – Sieradz. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Dziękujemy za czujność, która być może zapobiegła tragedii.

(Źródło KPP Sieradz)12 stycznia 2023 roku około godziny 19.30 dyżurny wieruszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Lututowa jedzie autobus iveco, którego kierujący prawdopodobnie jest pod działaniem alkoholu. Jak relacjonował świadek, autobus jechał wężykiem i nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Skierowani na miejsce policjanci wieruszowskiej drogówki w  miejscowości Wandalin w gminie Złoczew zauważyli wskazany autobus i zatrzymali go do kontroli. Po krótkiej rozmowie z kierowcą funkcjonariusze wyraźnie wyczuli od niego alkohol. Po sprawdzeniu danych kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Wyjątkowo bulwersujące było tłumaczenie kierowcy, który na pytanie mundurowych o powód swojego nieodpowiedzialnego zachowania odpowiedział, że „stało się”. Na miejsce przyjechali również złoczewscy policjanci, którzy przejęli dalsze czynności. Autobus został zabezpieczony i przekazany dyspozytorowi. 50-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Podróżującemu w autobusie pasażerowi nic się nie stało. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu z stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

Dziękujemy świadkowi za szybką reakcję, która być może zabiegła tragedii. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego ważne jest, aby nie pozostawać objętym i reagować, aby wyeliminować zagrożenie. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

2 komentarze:

  1. A na Ostrowie Warckim tak zw. Fala tam to dopiero zaczyna się jazda po PIJAKU I tego POLICJA nie widzi lub udaje ze się nic nie dzieje

    OdpowiedzUsuń
  2. jak widzisz to , to dzwon na 112

    OdpowiedzUsuń