niedziela, 8 stycznia 2023

Najpiękniejsze "Szopki Bożonarodzeniowe" wybrane

W niedzielę 8 stycznia w klasztorze Sióstr Urszulanek zaraz po mszy świętej o godzinie 10:30 został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Do konkursu zostało zgłoszonych 36 prac i wszystkie zostały nagrodzone.

Z pośród zgłoszonych 36 prac konkursowych jury wybrało najpiękniejsze a mianowicie; 4 zostały wyróżnione. Były to prace Bartka Skąpskiego z rodzicami, Hani i Jakuba Szymczaka z rodzicami, Zofii Bielawskiej z rodziną oraz Kasjana Makoty. 

W konkursie wybrano trzech zwycięzców. Trzecie miejsce zajęła Laura Majewska z mamą Patrycją, drugie miejsce zajęła Marianna Stefanowska i Maja Kazimierczak z rodzicami, pierwsze miejsce zajęli Mateusz i Kinga Ubycha z rodzicami (UWAGA! ich szopka została wykonana z makaronu).

Została także wręczona nagroda publiczności, którą otrzymał Filip Mamoński. Jest to uczeń klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu, który zafascynowany jest kulturą ludową i poza strojami ludowymi postanowił pokazać polską wieś. Budynek chaty sieradzkiej, którą stworzył z tatą Mariuszem stoi do dziś w pod sieradzkiej miejscowości  Budziczna, z której pochodzili pradziadkowie Filipa. Natomiast kościółek odzwierciedla kościół w Strońsku parafię rodzinną jego Prababci Danusi. Praca Filipa Mamońskiego zafascynowała również nas jako redakcję i sami oddaliśmy na nią nasze głosy (Szopka ta jest wyklejana z zapałek).

Wszystkie nagrody ufundował poseł na Sejm RP Piotr Polak. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz