poniedziałek, 16 stycznia 2023

Teatr Jaracza w Sieradzu

14 stycznia 2023 roku w sieradzkim teatrze gościliśmy Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi. Sieradz był ostatnim przystankiem projektu „Wojewódzkich Wędrówek Jaracza” realizowanego przez Urząd Marszałkowski wspólnie z Teatrem Jaracza.

Sobotni spektakl został poświęcony postaci Wojciech Młynarskiego. Aktorzy Teatru Jaracza zaprezentowali zarówno niezapomniane piosenki jak i słynne felietony, z których Wojciech Młynarski słynął jako niebywale celny obserwator „coraz bardziej otaczającej nas rzeczywistości”.

W spektaklu oprócz absolutnych przebojów (m.in. „Jesteśmy na wczasach”, „W Polskę idziemy”, „Przyjdzie walec”, „Jeszcze w zielone gramy”), zaprezentowano bogaty wachlarz utworów poetyckich i obyczajowych (m.in. „Tak, jak malował pan Chagall”, „Kocham cię życie” czy „Lubmy się”).
Reżyserii spektaklu podjął się Jacek Bończyk (aktor, librecista i reżyser), który wielokrotnie współpracował z Mistrzem, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, odbywającym się przez kilka lat w Gdańsku, z chętnym i osobistym udziałem Autora.

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz