piątek, 24 lutego 2023

Blok komunalny z dofinansowaniem

Blisko 13,5 mln zł dofinansowania do budowanego właśnie bloku komunalnego otrzymał Urząd Miasta Sieradza. - Ta inwestycja pozwoli zdecydowanie skrócić oczekiwanie na mieszkanie komunalne - podkreślał Rafał Matysiak, który symboliczny czek odebrał z rąk Waldemara Budy, ministra rozwoju i technologii.

Jedną z największych bolączek wśród młodych Polaków jest brak mieszkania.  W każdym badaniu opinii publicznej te braki wychodzą, jako najistotniejsze problemy z punktu widzenia rodzin, ale i młodych samotnych ludzi, chcących nabyć mieszkanie. Dzisiaj jesteśmy w miejscu, gdzie chcielibyśmy w małej części pokazać, jak ten problem jest rozwiązywany na poziomie samorządu. W Sieradzu ten obiekt był początkowo budowany ze środków własnych, ale informacja dnia jest taka, że do tej puli mniej więcej 16 mln zł dołożymy 13,5 mln zł z funduszu dopłat Ministerstwa Rozwoju i Technologii oferowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego - mówił minister Waldemar Buda.

W budynku, który powstaje przy ul. Sikorskiego, znajdować się będzie łącznie 48 lokali. Na poziomie parteru przewidziano 8 lokali mieszkalnych, w tym 2 lokale mieszkalne przystosowane dla osób niepełnosprawnych, komórki lokatorskie przynależne dla każdego z mieszkań, dostępne bezpośrednio z korytarza,  pomieszczenia techniczne, węzeł cieplny, rozdzielnię elektryczną. Na kolejnych kondygnacjach (I-IV) znajdować się będzie po 10 lokali mieszkalnych wraz z komórkami lokatorskimi. Powierzchnia mieszkań wynosić będzie od ok. 47 m kw. do ok. 70 m kw. Przy budynku powstaną miejsca parkingowe, oświetlenie, drogi dojazdowe, wiaty śmietnikowe, plac zabaw, zieleń. Inwestycję realizuje firma Malik Development z Wieruszowa. Zakończenie budowy zaplanowano koniec lipca tego roku. Źródło UM Sieradz.

Nowy budynek w liczbach:
- powierzchnia zabudowy - 853,98 m²,
- powierzchnia użytkowa - 3.292,87 m²,
- powierzchnia całkowita - 4.843,90 m²,
- kubatura obiektu - 13.220,05 m²,
- wysokość budynku - 15,59 m (do attyki 16,22 m),
- długość budynku - 68,77 m,
- szerokość budynku - 12,67 m.
- liczba kondygnacji nadziemnych - 5.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz