piątek, 10 lutego 2023

Dofinansowanie do przebudowy Różanej i Tulipanowej

Dobre wieści dla Sieradza. 2 095 013 zł tyle otrzymał Urząd Miasta z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kompleksową przebudowę ulicy Różanej i Tulipanowej.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)


- Ważne są dla nas nie tylko autostrady czy drogi ekspresowe ale również drogi lokalne, które na co dzień służą mieszkańcom. Uruchamiany zatem kolejny strumień dofinansowania, który popłynie do samorządów i pozwoli na modernizację lokalnych dróg - mówiła Iwona Koperska, przewodnicząca łódzkiego Sejmiku Wojewódzkiego, podczas wręczania samorządowcom symbolicznych czeków na realizację zadań dofinansowanych z RFRD.

Jeden z nich na kwotę blisko 2,1 mln zł odebrał Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza. - Jak sprawdzałem, to od 2018 r., gdy uruchomiony został Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, Miasto Sieradz pozyskało 19 mln zł na 9 inwestycji, ta dotycząca ulic Różanej i Tulipanowej jest dziesiątą - mówił.

Co bardzo ważne modernizacja ulic będzie kompleksowa, a to oznacza, że w latach 2023-23 wymieniona zostanie nie tylko nawierzchnia, ale powstaną chodniki i kanalizacja deszczowa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz