poniedziałek, 20 lutego 2023

Prezydent Miasta Sieradza z nagrodą "Orzeł Wprost"

Podczas Gali wręczenia Orłów "Wprost" województwa łódzkiego nagrodzony został prezydent miasta Sieradza Paweł Osiewała. Nagrodę przyznano w kategorii Orzeł „Wprost” Samorządowiec Regionu za szczególny wkład na rzecz rozwoju miasta i skutecznie korzystanie z dostępnych środków europejskich jak i krajowych dla przedsięwzięć poprawiających jakość życia mieszkańców miasta. Orła odebrał z rąk Prezes Zarządu Capitol Point Pani Marzeny Zielińskiej oraz posła Krzysztofa Ciebiady.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

-To dla mnie wyjątkowe wyróżnienie, bo symbolem tego wyróżnienia jest orzeł i biało-czerwona flaga, a to zobowiązuje. Dziękuję Kapitule za to wyróżnienie. Uważam, że ta nagroda należy się wszystkim mieszkańcom Sieradza. Tego wszystkiego nie dokonalibyśmy, gdyby nie współpraca, bo my, jako samorządy, bez środków unijnych i krajowych nie bylibyśmy w stanie tak działać- powiedział prezydent miasta Sieradza Paweł Osiewała odbierając nagrodę.

Orły „Wprost” są przyznawane od 2016 r. firmom, samorządom, wybitnym osobowością regionów oraz przedstawicielom nauki, medycyny i działacze społeczni, którzy mają szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Tych, którzy w działaniach i decyzjach wyrażają się troską o kraj.

Kapituła w tym roku oceniała przede wszystkim innowacyjność. Polska gospodarka się rozwija dzięki trzem istotnym elementom: innowacjom polskich firm, współpracy z samorządami, Urzędami Marszałkowskimi oraz wsparciu rządu i administracji centralnej.  

Organizatorem przedsięwzięcia jest Tygodnik „Wprost” we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.


1 komentarz:

  1. żart, kumoterstwo i Sieradzka klika. Szkoda gadać.

    OdpowiedzUsuń