sobota, 11 lutego 2023

Radosław Sikorski odwiedził Sieradz

W dni u 11 lutego z inicjatywy sieradzkiego radnego Arkadiusza Góraja (sieradzka Platforma Obywatelska) w naszym mieście odbyło się spotkanie z Radosławem Sikorskim polskim politykiem obecnie europosłem. Spotkanie miało na celu promocję książki Radosława Sikorskiego pt. "Polska. Stan państwa" i odbyło się w budynku sieradzkiego Muzeum Okręgowego.

W sobotę o godzinie 12:00 mała konferencyjna sala w sieradzkim Muzeum Okręgowym została wypełniona ponad setką mieszkańców naszego regionu, którzy przybyli na spotkanie z Radosławem Sikorskim polskim politykiem, obecnie europosłem. 

Wizyta ta była promocją najnowszej książki Radosława Sikorskiego pt. "Polska. Stan państwa". 

Spotkanie prowadził poseł Cezary Tomczyk i to on w pierwszej części zadawał pytania i rozmawiał z dzisiejszym gościem, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Mogliśmy wysłuchać opowieści o słynnym zdjęciu pana Radosława z Afganistanu z "kałasznikowem",  kliknij, aby wysłuchać MP3.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o to, jak Jarosław Kaczyński całował Sikorskiego w rękę, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Radosław Sikorski odniósł się również do pytania dotyczącego praworządności i uwłaszczenia kraju przez PiS, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Druga część to zadawanie pytań przez publiczność i na każde z tych pytań europoseł starał się wnikliwie odpowiedzieć. 

Pytania były wielotematyczne: o Nord Stream 2, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Co można zrobić, aby zmniejszyć deficyt handlu z Chinami, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Jak zwyciężymy, co będzie z naszym narodem, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Odzyskanie demokracji, dlaczego to tak długo trwa, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Ordynacja wyborcza czy nie czas na zmiany, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Kolejny temat, jaki poruszyli mieszańcy naszego regiony, dotyczył internetu i telewizji na wsi, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania dotyczącego służb specjalnych i co z nimi zrobił Macierewicz, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Padło również pytanie dotyczące programu  wyborczego, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Ostatnie pytania, jakie zadali mieszkańcy naszego regionu, dotyczyło Trybunału Konstytucyjnego i KPO, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Po serii pytań autor książki podpisywał swoim wielbicielom dedykacjami zakupione dziś egzemplarze oraz znalazł krótką chwilę na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na spotkanie osobami.
4 komentarze:

 1. nie było pytania o dolary ?

  OdpowiedzUsuń
 2. matko jedyna właśnie przeczytałam tekst o spotkaniu na konkurencyjnej stronie sieradzkiej prasy - ŻAŁOSNE !!! A zdjęcia tam psu na budę !!! - wstyd proszę pana !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo chłopaki, późno wszedł ten materiał ale jest konkretny

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten gbur więcej szkody robi dla Polski niż cała reszta wstyd

  OdpowiedzUsuń