środa, 8 lutego 2023

Turniej wiedzy pożarniczej- miejskie eliminacje

8 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu odbyły się miejskie eliminacje skierowanego dla młodzieży ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Rywalizacja została przeprowadzona w trzech grupach wiekowych: dwie grupy ze szkół podstawowych i 1 ze szkół ponadpodstawowych. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej z nich.

(Źródło Urząd Miasta Sieradz)

Do eliminacji powiatowych z I gr wiekowej szkoły podstawowe klasy 1-4 awansowali Maksymilian Sosin ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu, który zajął 1 miejsce oraz Oliwier Chudzicki (także z SP1) , który uplasował się na 2 miejscu. Na podium stanął również Czarek Mintus ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu.

Z drugiej grupy wiekowej, czyli uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej, do następnego etapu turnieju awansowali Witold Wolkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu  zajmując 1 miejsce oraz Natan Ślusarski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu, który zajął 2 miejsce. Na 3 miejscu uplasował się Filip Lewandowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu.

W ostatniej grupie wiekowej awans otrzymali Jakub Balcerzak z I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu oraz Filip Stolarczyk z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu. Miejsce na podium zajęła również Zuzanna Marciniak także z (PZS nr 1).

- Dziękuję bardzo za chęć uczestnictwa w turnieju. Gratuluję zwycięzcom. Z posiadanej wiedzy możecie korzystać w praktyce, ratując czyjeś życie bądź przekazywać młodszemu pokoleniu. - mówił zastępca prezydenta miasta Sieradza Rafał Matysiak.

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy a pozostali dyplomy uczestnictwa.

Etap powiatowy konkursu odbędzie się w piątek 24 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz