czwartek, 30 marca 2023

Kolejne drastyczne podwyżki dla mieszkańców Sieradza

W czwartek 30 marca przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z Sieradza poinformowali na konferencji prasowej o kolejnych podwyżkach, jakie zafundował nam, prezydent Sieradza Paweł Osiewała z radnymi PiS i Solidarnego Miasta Sieradza.

Już wielu z mieszkańców otrzymuje listy, w których są informowani o podwyżkach podatku od nieruchomości, wielu z nich nie dowierza w to, co widzi w pismach. Sieradzu za mieszkanie trzy pokojowe w Sieradzu podatek wynosiło około 112 zł, po podwyżce już wzrośnie do około 150 zł. Jak poinformowali podczas konferencji Michał Pabich, Arkadiusz Góraj i Juliusz Góraj, obecna podwyżka jest maksymalną, jaką mogli podnieść radni, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Wcześniej były podwyżki podatku, ale tylko o inflacje. Zupełnie inne zdanie miał, Paweł Osiewała w dniu 16 października 2013 roku, gdy był radnym miejskim w opozycji, tu wypowiedz byłego radnego, Pawła Osiewały w Radiu Łódź.
…. Paweł Osiewała – radny Rady Miasta wyjaśnia powody zdecydowanego sprzeciwu obu komitetów.
– Działania prezydenta polegające na podwyższaniu wszelkich opłat w mieście, powodują ubożenie mieszkańców, wzrost liczby osób niepłacących czynsz, wzrost bezrobocia oraz liczby osób korzystających z pomocy MOPS-u.
Młodzi nie wracają do Sieradza, po skończeniu studiów. W obliczu tych faktów stanowczo protestujemy.
Radni uważają również, że kolejna podwyżka zahamuje rozwój przedsiębiorczości i spowoduje wzrost bezrobocia..

 
Obecnie ani prezydent, ani radni go popierający nie mieli takich wątpliwości, że, społeczeństwo będzie uboższe, że więcej osób nie będzie płaciło za czynsz, będą musieli korzystać z MOPS, a młodzi nie będą wracać do Sieradza po studiach, tylko grzecznie zagłosowali za podwyżkami. 

Jak poinformowali dziś radni to nie koniec podwyżek, jakie szykuje nam sieradzki magistrat w tym roku, już niebawem możemy spodziewać się podwyżek za śmieci, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Jak widać, jest to dobra zmiana, prezydent z maksymalną podwyżką wynagrodzenia, mieszkańcy również z maksymalną, ale podwyżka podatku, kliknij, aby wysłuchać MP3.


6 komentarzy:

 1. Koniec kariery politycznej Pawełka to można oficjalnie łupić mieszkańców z pieniędzy, a jego klika i radni PiS pomagają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osiewała raczej nie ma szans na następną kadencję - jeśli odważy się kandydować, Zostawi po sobie śmietnik budżetowy. Współczuję prezydentowi, który obejmie po nim ten urząd. Chociaż...śmietnik zawsze można posprzątać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma gdyby do wyborów poszli tylko drogowi przestępcy którzy uciekają z miejsca wypadku

   Usuń
 3. a to jeszcze ta Babcie nie przeprosil????

  OdpowiedzUsuń
 4. Na taczce gnoju trzeba go wywieźć do sortowni śmieci, tam jego miejsce! Razem z tą babą jagą Gąsiorowską

  OdpowiedzUsuń
 5. Motłoch wybrał tuskomatołów to niech teraz POcierpi

  OdpowiedzUsuń