piątek, 24 marca 2023

Nieodpowiedzialni kierujący na sieradzkich drogach - zatrzymani !!!

Pomimo wielu apeli o rozsadek i rozwagę za kierownica, nadal policjanci eliminują z ruchu nieodpowiedzialnych kierujących. Ostatniej doby na drogach powiatu sieradzkiego mundurowi ujawnili kolejne poważne przewinienia drogowe. Apelujemy o rozsądek!

(Źródło KPP Sieradz)


23 marca 2023 roku po godzinie 20.30 na ulicy Krakowskie Przedmieście w Sieradzu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierował nim 32–letni mieszkaniec Sieradza. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast przed godziną 22.00 na ulicy Sienkiewicza w ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy rowerzysta.  Badanie stanu trzeźwości 32-letniego sieradzanina wskazało, że jechał on jednośladem mając w organizmie prawie 3,4 promila alkoholu. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Apelujemy o ostrożność na drodze i przypominamy, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco bądź odpowiedzialny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz