piątek, 3 marca 2023

Podsumowanie działań "Kierujący - pieszy"

3970 ujawnionych wykroczeń z czego 697 to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach, 139 wykroczeń to wyprzedzanie pojazdu na przejęciu dla pieszych bądź bezpośrednio przed nim. W samym lutym policjanci drogówki garnizonu łódzkiego cztery razy wzięli pod lupę wykroczenia popełniane przeciw bezpieczeństwu pieszym.

27 lutego 2023 roku policjanci drogówki w całym garnizonie łódzkim po raz kolejny bacznie przyglądali się zachowaniom kierujących wobec pieszych. 

W samym lutym na terenie całego województwa czterokrotnie prowadzone były tego typu działania. Za każdym razem podczas akcji mundurowi ujawniają szereg wykroczeń związanych z bezpieczeństwem pieszych. 

Do najczęściej popełnianych wykroczeń należały: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na wyznaczonym przejściu dla pieszych oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. 

W trakcie działań  pn. „Kierujący – Pieszy” funkcjonariusze w sposób szczególny zwracają uwagę na relacje kierowców wobec pieszych, co nie oznacza, że wykroczenia pieszych są niezauważane. 

Niestety, błędy popełniają również piesi, którzy sami w ten sposób narażają się na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Do  najczęściej popełnianych  wykroczeń przez tę grupę uczestników ruchu  należą przede wszystkim: przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd oraz ignorowanie czerwonego światła. 

Pamiętajmy, że pieszy jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest najbardziej narażony na obrażenia związane ze skutkami wypadku drogowego. 

Pieszego nic nie chroni, ani karoseria pojazdu, ani poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których w głównej mierze zaliczają się piesi, mundurowi zapowiadają, że tego typu działania będą nadal prowadzone. Źródło Policja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.