wtorek, 7 marca 2023

Podziękowania władz samorządowych dla błaszkowskich policjantów

Sierżant Julia Jędrzejewska i młodszy aspirant Przemysław Wierzgacz – policjanci błaszkowskiego komisariatu podczas Sesji Rady Miejskiej, z rąk Burmistrza Piotra Świderskiego odebrali podziękowania za bohaterską postawę podczas pożaru kamienicy, do którego doszło 30 kwietnia 2022 roku. Władze samorządowe wyraziły uznanie za ich odwagę, pomoc oraz służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

W podziękowaniu władz samorządowych za determinację i ofiarną pomoc osobom poszkodowanym w pożarze kamienicy, Burmistrz Błaszek Piotr Świderski wręczył sierżant Julii Jędrzejewskiej i młodszemu aspirantowi Przemysławi  Wierzgaczowi okolicznościowe upominki. Przypomnijmy, że policjanci jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru i bez wahania weszli do płonącego budynku, by nieść pomoc potrzebującym. Ewakuowali 18 osób, w tym 7 dzieci, którzy mogli stracić życie. Funkcjonariusze świadomi ogromnego zagrożenia ponownie weszli do kamienicy, sprawdzając czy wszyscy opuścili swoje mieszkania. W oczekiwaniu na przyjazd strażaków  sami próbowali gasić pożar.

Sierżant Julia Jędrzejewska i młodszy aspirant Przemysław Wierzgacz zostali również uhonorowani przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego medalem imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja. To wyjątkowe odznaczenie mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Źródło KPP Sieradz. 

4 komentarze:

 1. Kiedy policjanci zrobią „COŚ” kiedy strażacy robią to na codzień to wielki wyczyn. Myśle ze bardziej należałoby się podziękować strażakom niż policjantą

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie brawa dla Funkcjonariuszy!!! za odwagę której niemiałby nie jeden z Nas

  OdpowiedzUsuń
 3. Od tego są żeby służyć społeczeństwu

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziękowania to dla strażaków. O nich wszyscy zapomnieli

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.