piątek, 24 marca 2023

Powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej

W piątek 24 marca w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej dla dzieci i młodzieży z powiatu sieradzkiego.

To kolejny już etap tego konkursu po etapach w gminach gdzie wyłoniono najlepszych, dziś przyszedł czas na zmagania powiatowe, w których udział wzięło 56 uczestników w trzech grupach wiekowych. 

Najlepsi z każdej grupy pojadą na konkurs wojewódzki. Podczas dzisiejszego konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania pisemne i ustnie. 

Każdy z uczestników dzisiejszego konkursu mógł zwiedzić siedzibę PSP i zobaczyć jak na co dzień pracują strażacy w sieradzkiej jednostce. 

O konkursie rozmawiał z jego organizatorami, Komendantem PSP w Sieradz, st. bryg. Radosławem Jadwiszczakiemkliknij, aby wysłuchać MP3 i Arturem Sterną Prezesem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sieradzu, kliknij, aby wysłuchać MP3.

Najlepsi w kategorii klas 1-4 okazali się Łukasz Chorąziak z Błaszek, Zuzanna Lasota ze Złoczewa, Oliwier Chudzicki z Sieradza, najlepsi w grupie drugiej klasy V – VIII, Łukasz Paszkiewicz Wróblew, Marcin Szczepaniak z Warty, Natan Ślusarski z Siradza, zaś najlepsi w szkołach ponadpodstawowych okazali się Kacper Rybka z Brzeźnia, Amelia Kuras z Goszczanowa, Filip Stolarczyk z Sieradza, wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz