niedziela, 23 kwietnia 2023

63. Biegi Ulicami Sieradza

W dniu 23 kwietnia w naszym mieście po raz 63. odbyły się Biegi Ulicami Sieradza. W imprezie wzięli udział biegacze z całej Polski. Organizatorami wydarzenia był Klub Rajsport Active i MOSiR Sieradz we współpracy z Urzędem Miasta w Sieradzu oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Biegi odbywały się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreibera oraz Prezydenta miasta Sieradza Pawła Osiewały.


W zawodach wystąpiło dziś ponad 500 zawodników. Podczas trwania imprezy panowała piękna pogoda (20 stopni na plusie). Sportowcy w tych warunkach mieli do wyboru 10-kilometrową trasę lub dystans BORG Run czyli 5 km. Obie z nich posiadają atest PZLA. Trasy przebiegały po głównych ulicach naszego miasta. Został też zorganizowany bieg dla dzieci i rodzin zwany SCANFIL Kids Run. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzcy poszczególnych kategorii - puchary. Imprezę wspomagali motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklistów "Sieradzanie". Dla kończących bieg został przygotowany poczęstunek przez żołnierzy z 15SBWD. 


2 komentarze:

  1. No no no jaki tygrysio z Pana Prezydenta

    OdpowiedzUsuń
  2. Na kolejny raz trzeba rozwiązać jakoś dojazd do odciętych ulic, większą pętlę zrobić, czy warunkowe przejazdy, słabo z blokowaniem wyjazdu przez 3 godziny, albo jakieś parking zastępczy wskazać, parkometry wyłączyć na ten czas, czy coś innego. Głupio brzmi tłumaczenie: "odwiedź mnie za tydzień bo jutro są biegi i nie dojdziesz na obiad"

    OdpowiedzUsuń