niedziela, 2 kwietnia 2023

Biały Marsz Papieski w Sieradzu

W niedzielę 2 kwietnia w całej Polsce odbywały się marsze w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Nie inaczej było w Sieradzu. O godzinie 19:30 z pod kościoła Parafii Najświętszego Serca Jezusowego wyruszył Biały Marsz Papieski ulicami miasta w kierunku placu teatralnego gdzie stoi pomnik Jana Pawła II.

Oczekiwanie na Biały Marsz Papieski w padającym śniegu a potem deszczu nie zraziło wiernych w Sieradzu, którzy na placu świątynnym przy parafii NSJ zjawili się w liczbie około 200 osób. Przy asyście policji i straży miejskiej wyruszyli ulicami Sieradza modląc się i śpiewając pieśni religijne by w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec szykanowania dobrego imienia Jana Pawła II. Dodatkowym elementem protestu uczestników były poprzypinane do ubrań białe wstążki a także zdjęcia papieża Jana Pawła II, wierni nieśli też flagi Watykanu oraz Polski. Wszystko zakończyło się przed godziną 21:00 na placu teatralnym przy pomniku Jana Pawła II wspólną modlitwą a następnie przemową i błogosławieństwem księdza proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego, Mirosława Miłka oraz księdza proboszcza parafii Wągłczew, Krzysztofa Kaźmierczaka.
3 komentarze:

 1. A to w dzień nie dało się zrobić tego marszu? Dla kogo on był robiony dla? Dla padającego deszczu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że nawet w dzień nie poszedłbyś, skoro nie wiesz dla kogo był ten marsz.

   Usuń
 2. Panie Zbyszku bardzo ładne zdjęcia nie to co u konkurencji, naprawdę tamten pan by się wstydził robiąc takie zdjęcia , brawo dla pana panie Zbyszku

  OdpowiedzUsuń