wtorek, 18 kwietnia 2023

Eliminacje regionalne do XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

17 kwietnia 2023 roku, na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu odbyły się eliminacje regionalne do XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie, a najlepszym zawodnikiem został uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu.

Za nami eliminacje regionalne do Wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. Jego współorganizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu oraz  WORD w Łodzi  Oddział Terenowy w Sieradzu. 

Przedsięwzięcie organizowane jest przez Polski Związek Motorowy przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkiego Centrum Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego.

Etap regionalny rozpoczął się przywitaniem uczestników przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego sieradzkiej komendy kom. Jarosława Ryla oraz dyrektora sieradzkiego oddziału WORD-u – Andrzeja Czapnika. Omówiony został regulamin oraz przebieg poszczególnych konkurencji. 

W tegorocznej edycji rywalizowały 4 drużyny: Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Sieradzu, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sieradzu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie i  Zespół Szkół Nr 2 imienia Jana Długosza w Wieluniu. Rywalizujące ze sobą trzyosobowe drużyny zmierzyły się w trzech konkurencjach. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego. 

Natomiast dwie kolejne konkurencje to jazda sprawnościowa samochodem oraz motorowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali naczelnicy Wydziału Ruchu Drogowego sieradzkiej komendy oraz egzaminator z sieradzkiego oddziału WORD-u. 

Po zliczeniu punków z wszystkich konkurencji jury ogłosiło werdykt. Najlepszymi okazali się uczniowie z Zespołu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie, II miejsce zdobyła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sieradzu, natomiast  na III miejscu uplasowała się drużyna z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Sieradzu. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem okazał się Wiktor Ziembicki z II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Sieradzu. 

Wszystkie drużyny rywalizujące ze sobą w eliminacjach regionalnych wezmą udział w Wojewódzkim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 26 maja 2023 roku na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. Zwycięscy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi. Nagrodę dla najlepszego zawodnika ufundował Łódzki Kurator Oświaty. 

Celem przedsięwzięcia jest promowanie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jako uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszanie liczby ofiar wypadków z ich udziałem. Jego założenia doskonale wpisują się w trwającą akcję informacyjno-edukacyjną „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz