poniedziałek, 3 kwietnia 2023

JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU

1 kwietnia 2023 roku rusza ogólnopolska akcja informacyjno – edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, która adresowana jest do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.

(Źródło KPP Sieradz)


O popularności jednośladów decyduje wiele elementów. Do głównych należą m.in. możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miast, łatwe parkowanie, styl życia czy pasja. Sprzyjające warunki atmosferyczne zachęcają miłośników jednośladów, aby ruszać w drogę. Wkrótce na drogach naszego województwa będziemy mogli zobaczyć coraz więcej kierujących jednośladami, którzy wybrali taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl, rower czy kierujemy hulajnogą  – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnego szacunku na drodze. Przypominamy, że dla każdego jest miejsce na drodze i  korzystając

z niej mamy nie tylko prawa ale i obowiązki. Przyjemność z jazdy jednośladem zawsze musi łączyć się z dbaniem o bezpieczeństwo  własne i innych. Dlatego celem działań jest uświadamianie użytkownikom wymienionych pojazdów, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w ich przypadku każde zdarzenie drogowe, w którym uczestniczą może dla nich skończyć się tragicznie.

W ramach działań policjanci będą przypominać o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania limitów prędkości oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz bycia widocznym na drodze.

Pamiętajmy, żę bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacuneki zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.