wtorek, 25 kwietnia 2023

KUMULACJA PRZEWINIEŃ NIEODPOWIEDZIALNEGO KIEROWCY

33-letni kierowca audi spowodował kolizję na drodze ekspresowej S-8. Miał w organizmie ponad promil alkoholu i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód, którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych i nie posiadał ubezpieczenia OC. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara pieniężna. Apelujemy o rozsądek!

(Źródło KPP Sieradz)

23 kwietnia 2023 roku przed godziną 18.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S-8 na wysokości Nowej Wsi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący audi podczas wyprzedzania jadącej przed nim skody, z nieustalonych przyczyn zjechał na pas oddzielający, po czym wjechał bezpośrednio przed skodę, a następnie uderzył w bariery i w prawy bok skody. Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i przesłuchali świadków. Okazało się, że audi kierował 33-letni mężczyzna, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto samochód którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. Wezwana karetka pogotowia przewiozła pasażerkę audi oraz dwie osoby podróżujące skodą do szpitala. Na szczęście nie odnieśli oni poważnych obrażeń. 33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w trakcie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.  Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności  oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości 33 – latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Odpowie również za  brak ubezpieczenia OC i   kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.


Apelujemy do kierowców o rozsądek! Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

1 komentarz: