wtorek, 18 kwietnia 2023

Muzyczne gwiazdy OHF 2023

Poznaliśmy muzyczne gwiazdy, które pojawią się na scenie w trakcie 13. edycji Sieradz Open Hair Festival 2023. Podczas 3 dni wystąpią: Wiktoria Zwolińska, Tynsky, Sidney Polak, Justyna Majkowska i Piotr Cajdler, Grubson, T-love, Baasch, Renata Przemyk, Igor Herbut, Czesław Mozil oraz Skubas.

Impreza odbędzie się w dniach 21-23 lipca br. - Cieszę się, że po rocznej przerwie wraca festiwal. To wydarzenie już od kilkunastu edycji wpisane jest w markę promocyjną Sieradza. Zapraszamy mieszkańców miasta, ale również gości z Polski. Oferta muzyczna uwzględnia różne style oraz grupy wiekowe. Mam nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Jednocześnie pracujemy nad wydarzeniami z obszaru fryzjerstwa, mody i sztuki, które oczywiście też pojawią w trakcie festiwalu. - podsumował prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

MUZYCZNY PROGRAM FESTIWALU:

21 LIPCA - Wzgórze ZamkOFFE

Wiktoria Zwolińska
 - Hipnotyzująca wokalistka, songwriterka, autorka niebanalnych tekstów młodego pokolenia, a przy tym buntownicza dusza. Kreatywnie łączy ze sobą nurty muzyczne, tworząc swój własny niepowtarzalny styl. Wrażliwość, przekorność i nuta nostalgii - to jej muzyczny świat! Ostatnie 2 lata spędziła w studiu, pracując i tworząc swój autorski repertuar pod okiem znakomitych producentów.  Ma już na swoim koncie 10 autorskich piosenek, które regularne podbijają najpopularniejsze playlisty w serwisach streamingowych.

TYNSKY
 - 19-letni wokalista, songwriter oraz producent pochodzący z Płocka. Sam pisze i komponuje w języku angielskim. Tegoroczny artysta programu Spotify Radar Polska (promujący młodych wykonawców). Okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutantów roku w Radiu 357. Wyróżniony przez kultowy magazyn Rolling Stone oraz trzeci męski, polski wykonawca (po Dawidzie Podsiadło i Macie) zaprezentowany na billboardzie na Times Square w Nowym Jorku. Jedyny support kultowego zespołu Simply Red w Atlas Arenie w Łodzi  (10 tys. Widzów). Do tej pory artysta zgromadził prawie 500 tys. miesięcznych słuchaczy, a sam album odtworzono już ponad 2 mln razy w serwisie Spotify. Do międzynarodowego sukcesu zalicza się również utwór „Give me some love” napisany do światowej produkcji Netflixa, który na swoim koncie ma już ponad 3 mln odtworzeń.  

Sidney Polak
Sidney Polak, czyli Jarosław Marek Polak  – polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku, dziennikarz radiowy. Sidney Polak znany jest przede wszystkim jako perkusista zespołu T.Love, którego jest członkiem od 1990. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Jest autorem takich hitów, jak Chomiczówka, czy Otwieram Wino ze swoją dziewczyną

22 LIPCA - Scena Główna, plac Wojewódzki


Justyna Majkowska i Piotr Cajdler – projekt muzyczny sieradzanina Piotra Cajdlera i zduńskowolanki Justyny Majkowskiej.

Grubson
Grubson to producent, raper, wokalista. Artystyczna droga, którą pokonał może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym. Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje albumy. Albumy „ Holizm” oraz  „Gatunek L”, zostały nominowane do najważniejszej nagrody muzycznej „ Fryderyk „ w kategorii Album Roku Hip Hop. Grubson jako pierwszy pobił rekord YouTub’a i jego piosenka „ Na Szczycie „ jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń!

T.LOVE
Przedstawiać chyba nie trzeba :). Na swoim koncie mają wiele kultowych przebojów. Większość krążków T.LOVE zyskało status złotych płyt, a składankowy „Love Love Love The Very BesT.LOVE” pokrył się, w roku 2012, platyną

23 LIPCA - Scena Główna, plac Wojewódzki

Baasch
Komponuje muzykę elektroniczną, ale myśli piosenkami. Jest samowystarczalny, bo również produkuje i śpiewa swoją muzykę. Naprawdę nazywa się Bartosz Schmidt. W kraju występował na festiwalach Open’er w Gdyni, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Orange Warsaw Festival, Free Form w Warszawie czy Audioriver w Płocku. Ma na koncie występy w Czechach, Francji, Islandii, Niemczech, Rumunii, na Litwie i na Węgrzech. Laureat nagrody Fryderyk 2021.

Renata Przemyk i Mężczyźni” to wyjątkowy, jubileuszowy album – najbardziej znane piosenki artystki w nowych aranżacjach, zaśpiewane w niesamowitych duetach. Trzynaście utworów, trzynastu wyjątkowych mężczyzn. Do tej pory w projekcie wzięli udział: Adam Nowak, Artur Andrus, Buslav, Czesław Mozil, Damian Ukeje, Vienio, Grzegorz Turnau, Igor Herbut, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas, oraz Wojciech Waglewski.
W Sieradzu wraz z Renatą Przemyk zobaczymy Igora Herbuta, Czesława Mozila oraz Skubasa. Źródło UM Sieradz.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz