niedziela, 2 kwietnia 2023

Niedziela Palmowa w Bazylice Mniejszej w Sieradzu

Na siedem dni przed Wielkanocą Kościół wspomina triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Świętujemy wówczas  Niedzielę Palmową. W Polsce ten dzień jest kościelnym świętem od czasów średniowiecza.


W Parafii pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu uczczono to wydarzenie na palcu przy Figurce Matki Bożej  gdzie odczytano Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy oraz poświęcono przyniesione palemki. Następnie wszyscy zgromadzeni w procesji przeszli do Bazyliki Mniejszej gdzie została odprawiona msza święta, którą celebrował proboszcz parafii ks. inf. Marian Bronikowski. We mszy oprócz licznie zgromadzonych wiernych brały również udział dzieci ze świetlicy "Światełko Dzikuska", które były tu pod opieką zawsze uśmiechniętej siostry Elżbiety. Na koniec uściślijmy że Bazylika Mniejsza w Sieradzu została w dniu 20 marca 2023 roku ustanowiona Sanktuarium św. Józefa.


8 komentarzy:

 1. Fara , Bazylika, Sanktuarium a może po prostu kościół ?

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak stara poczciwa Fara teraz nazywa się Sanktuarium, pasowało by litery Bazylika Mniejsza zeskrobać z murów bo w błąd wprowadzają, tylko kto to zrobi i za ile bo za Bógzapłać to dziś się nawet suchara nie kupi.

  OdpowiedzUsuń
 3. ludzie co za różnica jaka nazwa skoro każda z nich mówi o tym samym miejscu ???

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem nazwa jest nieistotna ważne że wiem gdzie idę się pomodlić do Boga

  OdpowiedzUsuń
 5. Póki Marian będzie tu władca to jeszcze z trzy nowe nazwy będą, może trzeba mu podpowiedzieć i konkurs ogłosił

  OdpowiedzUsuń
 6. zmieńcie temat

  OdpowiedzUsuń