środa, 5 kwietnia 2023

Pijany kierowca złamał sądowy zakaz

Błaszkowscy policjanci wyeliminowali z ruchu 42- letniego kierowcę peugeota, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód, którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara pieniężna. Apelujemy o rozsądek! Alkohol to nadal jedna z głównych przyczyn tragedii na drodze.

4 kwietnia 2023 roku około godziny 11.30 błaszkowscy policjanci patrolując miejscowość Brąszewice zauważyli kierowcę peugeota, który jechał  tzw. "wężykiem". Podejrzewając, że może być nietrzeźwy, zatrzymali go do kontroli.  Po chwili rozmowy byli pewni, że „policyjny nos” nie zawiódł, gdyż od mężczyzny czuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że 42-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że załamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto samochód którym jechał nie posiada aktualnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Za nieodpowiedzialne zachowanie 42-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 

Przypominamy!

Prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. W takich przypadkach sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.  Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Źródło KPP Sieradz.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz